Płytki na wysoki połysk

Płytki na wysoki połysk? Wady, zalety i sposoby pielęgnacji

Dekorowanie i aranżacja wnętrza tak, aby dobrze się w nim czuło, jest ważne. Ponadto wybór odpowiednich płytek wymaga zadawania właściwych pytań i poznania nieco więcej produktów dostępnych na rynku. W tym przewodniku powiemy Ci trochę więcej o płytkach na wysoki połysk. Jakie są ich zalety i wady? Jak o nie dbać? Oto wszystkie odpowiedzi na Twoje pytania.

Płytki z połyskiem – wady i zalety

Ten rodzaj płytek to zdecydowanie wysokiej jakości wykładzina podłogowa. Przyjrzymy się jego różnym zaletom, które mogą Cię przekonać do jego wyboru. Płytki podłogowe z połyskiem pozwalają na odbicie światła. Dzięki temu ten rodzaj kafelków pozwoli wnieść do domu maksimum światła. Dodatkowo wpłynie to również na objętość Twojego wnętrza, które wyda się znacznie większe.

Ponieważ płytki z połyskiem są idealnie gładkie, znacznie łatwiej będzie je wyczyścić. Wystarczy zwykła chusteczka nasączona gorącą wodą, aby pozbyć się plam i innych zabrudzeń. Dodatkowo powłoka ta nie wchłania wody ani oleju. Również i takie ślady pozostające na jej powierzchni łatwo usunąć.

Jak wiadomo nie wszystko jest idealne, także płytki z połyskiem posiadają pewne wady. Na bardzo jasnych płytkach na wysoki połysk, niestety o wiele szybciej będzie można zauważyć plamy czy inne zabrudzenia. Dodatkowo płytki podłogowe z połyskiem wymagają dłuższego czasu na wyschnięcie, gdyż są o wiele bardziej śliskie niż tradycyjne płytki. Sprawdź artykuł: Płytki na wysoki połysk? Wady, zalety i sposoby pielęgnacji

 

Płytki na wysoki połysk do kuchni – jak o nie dbać by służyły jak najdłużej?

Jak już wspomniano wyżej płytki te łatwe są w utrzymaniu, a co za tym idzie świetnie nadają się również do kuchni. Dzięki ich zastosowaną będziesz mógł stworzyć w swoim domu oryginalną dekorację, gdyż podłoga ta świetnie imituje zarówno kamień jak i drewno. O płytki na wysoki połysk do kuchni w zasadzie dba się podobnie jako zwykłą podłogę. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że nie można ich zbyt mocno szorować, gdyż mogą być zostać porysowane, co będzie bardzo widoczne. Dodatkowo producenci radzą nie używać podczas mycia silnych detergentów. Więcej inspiracji znajdziesz na stronie: https://sklepmo.pl/blog-pol.phtml?id=2

 

Płytki podłogowe z połyskiem dzięki szerokiej gamie kolorystycznej pozwalają na stworzenie luksusowych wnętrz. Dostępne są w różnych rozmiarach, a gdy chcesz cieszyć się wyjątkowo nowoczesnym wyglądem swojego salonu, kuchni lub jadalni, postaw na płytki o dużych rozmiarach.

Related Posts